SİPARİŞ TAKİBİ | ÜYELİK BİLGİLERİM | YARDIM

        28 Kasım 2014 Cuma

Alışveriş Listesi          tümü »

Üye Girişi
HakkımızdaKIRMIZI KEDİ YAYINEVİ

Kırmızı Kedi, 2008 yılında kuruldu. İlk yayınladığı kitaplar inceleme-araştırma, strateji, polisiye, edebiyat ve sinema kitapları oldu. 2010 yılıyla birlikte yayın yelpazesini genişleten yayınevimiz klasikler, çağdaş klasikler, Türk ve dünya edebiyatı, şiir, popüler kültür, edebiyat-inceleme, tarih, dinler tarihi gibi farklı türlerde yapıtlar da yayınlamaya başladı. Bunları 2011 sonunda çocuk kitapları izledi. Önemli dünya yazarlarının yapıtlarını nitelikli çevirilerle yayımlıyor, seçkin Türk yazar ve araştırmacılarının çalışmalarını özenle hazırlayıp okurlarımızla buluşturuyoruz.

Türkiye’den İnci Aral, Haydar Ergülen, Hüsnü Arkan, Jale Sancak, Gonca Özmen, Tuna Kiremitçi, Sina Akyol, Enis Batur, Yalçın Doğan, Özcan Karabulut, Osman Şahin, Soner Yalçın, Doğan Yurdakul, Cem Gürdeniz, Nihat Genç, Orhan Koloğlu, Uygar Şirin, Müyesser Yıldız gibi önemli isimler, Kırmızı Kedi Yayınevi’nin yazarları arasındadır.

Bu isimlere, hem ilk yapıtlarıyla genç yazarlar hem de Şükrü Erbaş gibi şiir sanatının seçkin ustaları katılmaktadır. Behçet Aysan’ın ve Metin Altıok’un bütün şiirleri de yayınevimiz tarafından yayınlanmaktadır.

José Saramago, Tahar ben Jelloun, Joyce Carol Oates, Necib Mahfuz, Yasmina Khadra, Asiya Cebbar, Umberto Eco, Gonçalo M. Tavares, Virginia Woolf, Pascal Mercier, Christa Wolf, Doris Lessing, Fernando Pessoa gibi dünya edebiyatının önde gelen isimleri de kataloğumuzda yer almaktadır. Daha önce Türkçeye çevrilmemiş Doğu Strateji Klasikleri’ni de dilimize kazandırmaktayız. José Saramago, Virginia Woolf, Pablo Neruda gibi dünya edebiyatının önde gelen isimlerinin çocuklar için yazdığı kitapları ve dünya çocuk edebiyatının önemli ismi Samed Behrengi’nin yapıtlarını genç okurlarımızla buluşturuyoruz.

İlk kitabevini Aralık 2010’da İstiklal Caddesi Tünel Meydanı’nda açan Kırmızı Kedi Mersin şubesini Mayıs 2012’de, İzmir şubesini ise Ocak 2013’te açmıştır.

2012 yılında Dünya Kitap Yılın Yayınevi ödülünü almıştır.

2013 Nisan ayı itibariyle 216. kitabını yayınlayan Kırmızı Kedi, yıl sonuna kadar bu sayıyı 260’a ulaştırmayı hedeflemektedir.

Daha nice kitapta buluşmak umuduyla...  ya da HAVALE ile alışveriş yapabilirsiniz.

© 2014 Kırmızı Kedi Kitabevi Tüm hakları saklıdır.
Kırmızı Kedi Yayınevi:
Ömer Avni Mah. Emektar Sok. No: 18 Kat:3 Gümüşsuyu - Beyoğlu - İstanbul
Tel: (212) 244 89 82 - (212) 244 09 50    Fax: (212) 244 09 48
E-posta:info@kirmizikedikitap.com

Telif Hakları, Gizlilik İlkesi, Satış Sözleşmesi, İletişim
Altyapı hizmetleri idefix lojistik ve dağıtım hizmetleri prefix tarafından karşılanmaktadır.
Altunizade Mah. Kısıklı Cad. No:47 Üsküdar / İstanbul - TÜRKİYE
idefix Tel: 0 850 266 06 06     Faks: +90 216 554 16 42    


Lütfen kendinizi tanıtın.
E-Posta
Şifre
 
Şifre hatırlatma 

» yeni üyelik
« kapat