SİPARİŞ TAKİBİ | ÜYELİK BİLGİLERİM | YARDIM

        30 Eylül 2016 Cuma

Alışveriş Listesi          tümü »

Üye Girişi
HakkımızdaKIRMIZI KEDİ YAYINEVİ

Kırmızı Kedi, 2008 yılında kuruldu. İlk yayımladığı kitaplar inceleme-araştırma, strateji, polisiye, edebiyat ve sinema kitapları oldu. 2010 yılıyla birlikte yayın yelpazesini genişleten yayınevimiz klasikler, çağdaş klasikler, Türk ve dünya edebiyatı, şiir, popüler kültür, edebiyat-inceleme, tarih, dinler tarihi gibi farklı türlerde yapıtlar da yayımlamaya başladı. Bunları 2011 sonunda çocuk kitapları izledi. Önemli dünya yazarlarının yapıtlarını nitelikli çevirilerle yayımlıyor, seçkin Türk yazar ve araştırmacılarının çalışmalarını özenle hazırlayıp okurlarımızla buluşturuyoruz.

Türkiye'den İnci Aral, Haydar Ergülen, Hüsnü Arkan, Jale Sancak, Gonca Özmen, Yılmaz Özdil, Enis Batur, Sadık Yemni, Özcan Karabulut, Soner Yalçın, Doğan Yurdakul, Gülşah Elikbank, Işıl Özgentürk, Orhan Koloğlu, Ataol Behramoğlu, Atila Sertel, Uygar ?irin, Onur Caymaz, Mine G. Kırıkkanat, Sevgi Özel, Feyza Hepçilingirler, Görkem Yeltan, Burcu Aktaş, Ayla Çınaroğlu, Sabri Ugan ve Uğur Önver gibi önemli isimler, Kırmızı Kedi Yayınevi'nin yazarları arasındadır. Ayrıca yazın dünyamızın önemli isimlerinden eleştirmen Füsun Akatlı'nın bütün kitapları da beş cilt halinde yakında okurlarımıza sunulacaktır.

Bu isimlere, hem ilk yapıtlarıyla genç yazarlar hem de ?ükrü Erbaş, Oya Uysal, Cenk Gündoğdu, Selahattin Yolgiden gibi şiir sanatının seçkin ustaları katılmaktadır. Artık aramızda olmayan Behçet Aysan'ın, Metin Altıok'un ve Ahmet Erhan'ın bütün şiirleri de yayınevimiz tarafından yayımlanmaktadır.

José Saramago, Tahar ben Jelloun, Joyce Carol Oates, Sylvia Plath, Necib Mahfuz, Yasmina Khadra, Asiya Cebbar, Umberto Eco, Gonçalo M. Tavares, Virginia Woolf, Pascal Mercier, Christa Wolf, Doris Lessing, Daria Bignardi, Rose Tremain, Fernando Pessoa, Primo Levi gibi dünya edebiyatının önde gelen isimleri de kataloğumuzda yer almaktadır. José Saramago, Virginia Woolf, Pablo Neruda, Margaret Atwood, Sylvia Plath gibi önemli yazarların çocuklar için yazdığı kitapları ve dünya çocuk edebiyatının saygın ismi Samed Behrengi'nin yapıtlarını genç okurlarımızla buluşturuyoruz.

İstanbul'da iki, İzmir'de bir kitabevimizle okurlarımızın hizmetindeyiz.

Daha nice kitapta buluşmak umuduyla...

Kırmızı Kedi Ailesi  ya da HAVALE ile alışveriş yapabilirsiniz.

© 2016 Kırmızı Kedi Kitabevi Tüm hakları saklıdır.
Kırmızı Kedi Yayınevi:
Ömer Avni Mah. Emektar Sok. No: 18 Kat:3 Gümüşsuyu - Beyoğlu - İstanbul
Tel: (212) 244 89 82 - (212) 244 09 50    Fax: (212) 244 09 48
E-posta:info@kirmizikedikitap.com

Telif Hakları, Gizlilik İlkesi, Satış Sözleşmesi, Üyelik Sözleşmesi, İletişim
Altyapı hizmetleri idefix lojistik ve dağıtım hizmetleri prefix tarafından karşılanmaktadır.
Trump Towers Kule 2, Kuştepe Mahallesi Mecidiyeköy Yolu Caddesi No: 12 Kat: 30-31-32 34387 Şişli - İstanbul
idefix Tel: 0 850 266 06 06     Faks: +90 216 554 16 42    


Lütfen kendinizi tanıtın.
E-Posta
Şifre
 
Şifre hatırlatma 

» yeni üyelik
« kapat